سوالات متداول

 
 
 

شرايط کنسل کردن هتل‎ها به چه صورت است؟
شرايط کنسلي هر رزرواسيون متفاوت است و قانون عمومي براي اين مورد وجود ندارد. با توجه به تاريخ انجام رزرو، نوع هتل، شهر مقصد و زمان سفر، اين شرايط متفاوت است. شرايط به طور مستقيم از طرف هتل ابلاغ مي‌شود و هنگام انجام رزرواسيون به اطلاع شما خواهد رسيد. در سايت، هنگام رزرو، با کليک بر روي شرايط و ضوابط، شرايط کنسلي اتاق موردنظر را ببينيد.
چه کساني مي توانند در گروه دانشجويي وارد کشور انگلستان شوند؟
طبق قوانين و مقررات ادارهُ اتباع بيگانه وزارت کشور در مورد ويزاي دانشجويي و ورود متقاضيان به انگلستان جهت امور تحصيلي ، هيچگونه محدوديتي در اين طبقه از مهاجرين وجود نداشته و تمامي افراد واجد شرايط مي توانند جهت ادامه تحصيل نسبت به اخذ ويزا اقدام کنند
چرا اخذ ويزاي شينگن در ايران با انگشت نگاري است ولي در اکراين متقاضيان انگشت نگاري نميشوند؟

انگشت نگاري براي دريافت ويزاي شينگن، براي مليت هاي خاصي صورت ميگيرد. از آنجايي که درصد زيادي از ايرانياني که کشور را ترک ميکنند و پس از ورود به محدوده شينگن، از آن خارج نميشوند و در يکي از کشورهاي اروپايي درخواست اقامت (قانوني يا غير قانوني) ميدهند، سفارتخانه هاي کشورهاي عضو شينگن، با اقدام به انگشت نگاري سعي ميکنند سيل مهاجرت غير قانوني به اروپا را کنترل کنند.

برعکس، تقريبا درصد کمي از شهروندان اکرايني، پس از خروج از کشورشان تمايل به ماندن در اروپا و بازنگشتن به کشورشان را دارند. معمولا شهروندان اکرايني که براي ويزيت به اروپا ميروند، مجددا به کشور خود باز ميگردند. به همين دليل سفارتخانه هاي اروپايي در اکراين، براي کساني که اقامت و يا شهروندي اکراين را دارند، سخت گيري بصورت انگشت نگاري نميکنند.

از طرفي ديگر، سوابق، شرايط و روابط بين المللي و اعتبار کشورها و دولت ها و ملت ها با يکديگر متفات است.


چه کشورهايي عضو شينگن هستند؟

آلمان، ايتاليا، فرانسه، هلند، سوئيس، اتريش، بلژيک، جمهوري چک، دانمارک، يونان، نروژ، پرتقال، اسپانيا، سوئد، فنلاند، استوني، مجارستان، لاتويا، لوکزامبورگ، ليتواني، مالت، لهستان، اسلوني، اسلواکي و ايسلند.

کشورهاي روماني، کرواسي، قبرس و بلغارستان به زودي به عضويت پيمان شنگن پذيرفته خواهند شد


چه فرقي بين کشورهاي عضو شينگن و کشورهاي عضو اتحاديه اروپا است؟

کساني که اقامت و پاسپورت  يکي از کشورهاي عضو اتحاديه اروپا را داشته باشند (مثلا مجارستان)، ميتوانند به ساير کشورهاي عضو اتحاديه اروپا بصورت نامحدود مسافرت کنند.

اما در معقوله شينگن، اتباع خارجي اي که ويزاي شينگن يک کشور را دارند، ميتوانند تا مدت زمان اعتبار ويزايشان، در محدوه شينگن تردد کنند و پس از اتمام اعتبار ويزايشان، بايد محدوده شينگن را ترک کنند.


کل بازدید 1283
 
 
 
 

All Rights Reserved - Designed by: ModernDesign.ir 2015.